BigYellowFoot Adventure Challenge to połączenie zawodów sportowych, imprezy na orientację oraz gry miejskiej odbywającej się na terenie Sopotu.

Zawodnicy startując dokładnie o wschodzie słońca (7:43) z Opery Leśnej poruszają się w granicach administracyjnych miasta szukając punktów kontrolnych, stacji zadaniowych oraz odcinków specjalnych. Mając czas do zachodu słońca (16:15) zaliczają kolejne etapy pojawiając się w najbardziej charakterystycznych miejscach Sopotu takich jak Molo, Grodzisko, Łazienki, Łysa Góra, Stadion Leśny, Latarnia, Stadion Ogniwa., plaża oraz malowniczo usytuowane punkty widokowe.
Na każdej ze stacji zawodnicy będą mieli do wykonania zadania polegające na odnalezieniu skrytek, pokonaniu toru sprawnościowego, wykonaniu ćwiczeń fizycznych lub rozwiązania zagadki logicznej.

Dokładnie o zachodzie meta, znajdująca się na plaży, zostanie zamknięta, a sędziowie podliczą punkty zdobyte przez zawodników.
Uczestnicy będą mieli okazję przeżyć całodniową przygodę oraz odwiedzić najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca w Sopocie.

Żaden z punktów kontrolnych ani stacji nie jest obowiązkowy. To zawodnik decyduje z ilu przygotowanych atrakcji skorzysta, jakie narzuci sobie tempo poruszania się między stacjami oraz jak bardzo zaangażuje się w zawody.

Wydarzenie organizowane jest przez grupę sportową BigYellow Foot Adventure Team przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie oraz Fundacji Hodura.

BigYelloFoot Adventure Challenge

Biegi z przeszkodami, imprezy na orientację, geocaching, szalone akcje i nutka sportów ekstremalnych - to wszystko tworzy drużynę BigYellowFoot Adventure Team, która postanowiła 27 stycznia 2018 roku zaprosić do swojego świata każdego poszukiwacza przygód i nowych wyzwań.

Właśnie ruszyły zapisy na to niezwykłe wydarzenie.

Zawodnicy wystartują o wschodzie słońca (7:43) i rozbiegną się po mieście na wybrane przez siebie stacje i punkty kontrolne. Za pojawienie się w wyznaczonych miejscach, odnajdywanie skrytek geocachingowych i pokonanie odcinków specjalnych otrzymują punkty. Dokładnie o zachodzie słońca (16:15) zostanie zamknięta meta i podliczone punkty.

ZAPISY: www.bigyellowfoot.com

Co będzie czekać na zawodników?

punkty kontrolne w ciekawych i znanych

▶ miejscach Sopotu

▶ skrytki geocachingowe

▶ tor sprawnościowy

▶ zjazdy na linach

▶ zadania logiczne

▶ ćwiczenia i stacje treningowe

▶ morsowanie

▶ wyzwania sprawnościowe

▶ bogaty pakiet startowy

▶ konkursy w trakcie

▶ atrakcyjne nagrody dla najlepszych

Na każdego na mecie będzie czekać WYJĄTKOWY I ORYGINALNY MEDAL, poczęstunek oraz zaproszenie na afterparty.