Z okazji pierwszego dnia wiosny Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza rodziców z dziećmi oraz uczniów z trójmiejskich szkół do atrakcyjnego spędzenia tego dnia wraz z sopockimi filharmonikami.

21 marca o g. 12:00 w Sali Koncertowej PFK Sopot mieszczącej się na terenie Opery Leśnej (ul. Moniuszki 12), Orkiestra wystąpi pod batutą Ariela Ludwiczaka wraz z zespołem ZAGAN ACOUSTIC.

Grupę ZAGAN ACOUSTIC tworzą czterej wykształceni klasycznie, nietuzinkowi instrumentaliści: Paweł Zagańczyk (akordeon), Joachim Łuczak (skrzypce i aranżacje), Jarosław Stokowski (kontrabas) oraz Andrzej Wojciechowski (klarnet). Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka. Muzycy występują na czołowych festiwalach muzycznych w Polsce, a także za granicą. Twórczość kwartetu prezentowana była wielokrotnie w audycjach radiowych i telewizyjnych m.in. TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC czy Radio Gdańsk.

Proponowany Państwu Koncert Wiosenny nie będzie zamykał się w typowym programie filharmonicznym.

Przewidujemy niespodzianki, konkurs z nagrodami oraz inne atrakcje.

Podczas koncertu zabrzmią aranżacje na zespół oraz orkiestrę kameralną, a w repertuarze znajdą się takie utwory jak: Bosa noga, Tango cukrowej trzpiotki czy Roxanne.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia:

  • w kasie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART ul. Kościuszki 61, Sopot

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00)

Zapraszamy do kontaktu oraz rezerwacji miejsc dla klas szkolnych:
Marta Borowska
tel.: +48 58 555 84 21
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.