Krzysztof Zalewski to obecnie jeden z najmocniejszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej, utalentowany, pracowity i oddany muzyce.

Muzyk sesyjny, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista.
Ma na swoim koncie dwie znakomite płyty solowe, ale też kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte u boku innych muzyków.

W roku 2017 Krzysztof Zalewski sięgnął do repertuaru ikony polskiej muzyki rozrywkowej, Czesława Niemena. Projekt „Zalewski śpiewa Niemena” powstał w ramach Motywu Niemen ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie i okazał się jego ogromnym sukcesem. Znane piosenki Czesława Niemena zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego.

Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności i całą energię. Jarocińska publiczność przyjęła koncert entuzjastycznie, więc trzeba było rzecz utrwalić dla potomnych. Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii.

Zalewski w towarzystwie czołówki polskich instrumentalistów stworzył program artystyczny prezentujący w nowej odsłonie najpiękniejsze utwory Niemena takie jak: „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca”, jak i te jeszcze nieodkryte „Doloniedola” czy „Pielgrzym”. W projekcie, Krzysztofa Zalewskiego wokalnie wspierają Natalia i Paulina Przybysz.

Skład zespołu:
Krzysztof Zalewski – wokal, gitara
Natalia i Paulina Przybysz – chórek
Jurek Zagórski – gitara
Tomasz Duda – saksofon, flet
Jarosław Jóźwik – instrumenty klawiszowe
Pat Stawiński – bas
Kuba Staruszkiewicz - perkusja

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, cojestgrane24, Trojmiasto.pl

Bilety w cenie 40 zł, 60 zł, 80 zł do w kasie Opery Leśnej, Punkcie Informacji Kulturalny Sopot na Placu Przyjaciół Sopotu oraz w sprzedaży elektronicznej.