Już po raz ósmy Dyrektor Artystyczny Wojciech Rajski oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot zapraszają miłośników muzyki najwyższej artystycznej próby do wspólnego przeżywania Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic.

Przyświecającą organizatorom ideą jest zainteresowanie wydarzeniem zarówno koneserów muzyki klasycznej, jak i dotarcie do odbiorców wciąż odkrywających fascynujący świat muzyki poważnej. Repertuar festiwalu dobierany jest tak, aby odbiorcy poszukujący różnorodnych stylów muzycznych znaleźli dla siebie atrakcyjne propozycje. W programach koncertowych znajdują się utwory powstające na przestrzeni wielu wieków kultury muzycznej oraz pochodzące z najrozmaitszych stron świata, umożliwiając obcowanie z dźwiękami budującymi tożsamość środowisk, z jakich się wywodzą.

Uroczyste zakończenie festiwalu odbędzie się w sobotę 11 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie. Koncert Finałowy „Pod niebem Paryża” to propozycja kierowana do miłośników repertuaru rodem znad Sekwany. Na deskach sopockiego amfiteatru wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot, która pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego wykona najpopularniejsze utwory klasyczne oraz rozrywkowe, powszechnie identyfikowane z Francją i artystami francuskimi. Na scenie pojawią się także rozpoznawalni i cenieni soliści: Anna Dereszowska (śpiew), Bernadetta Grabias (mezzosopran), Edyta Piasecka (sopran), Kacper Kuszewski (śpiew), Amelia Maszońska (skrzypce) oraz Lukas Gogol (akordeon).

Artyści:
Edyta Piasecka – sopran
Bernadetta Grabias – mezzosopran
Anna Guzik – świew
Kacper Kuszewski – śpiew
Amelia Maszońska – skrzypce
Lukas Gogol – akordeon
Wojcich Rajski - dyrygent
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Bilety w cenie od 15 zł do 80 zł do nabycia:
Kasa Opery Leśnej ul. Moniuszki 12, Sopot
Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu

Polska Filharmonia Kameralna Sopot działa w strukturach Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Festiwal zorganizowano dzięki finansowej pomocy Miasta Sopotu.