Matthias Höfs - trąbka
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski - dyrygent

Matthias Höfs, jeden z najwybitniejszych wirtuozów trąbki zagra na Koncercie Galowym wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.
W wieku sześciu lat Matthias Höfs ogłosił trąbkę swoim instrumentem, "ponieważ świeci tak pięknie". Mając zaledwie osiemnaście lat, Höfs był już zaangażowany jako solista-trębacz w Philharmonic State Orchestra w Hamburgu, gdzie przez szesnaście lat cieszył się fascynującym światem opery. Matthias Höfs zawsze konsekwentnie poszerzał horyzont swojego instrumentu. Ciągły rozwój jest wspierany przez ścisłą współpracę z kompozytorami, którzy inspirują się jego nieporównywalną wirtuozerią i radością eksperymentowania. Niezwykłą popularność i uznanie zyskał jako członek słynnego, należącego do światowej muzycznej ekstraklasy zespołu dętego German Brass, który gościliśmy w 2017 roku podczas Festiwalu Sopot Classic.

Oprócz licznych występów koncertowych jako solowy trębacz i kameralista, Höfs ma w dorobku wiele albumów solowych, a także ponad dwadzieścia nagrań z German Brass. W wykonaniu wirtuoza trąbki usłyszymy m.in. John Baston – Concerto D-Dur, nr 2 , Giuseppe Tartini – Koncert D-dur.

Koncert Galowy organizowany jest we współpracy z Sopockim Towarzystwem Muzycznym, jednocześnie inauguruje działalność towarzystwa.

Bilety w cenie 25 zł normalny, 15 zł ulgowy do nabycia:
Kasa BART ul. Kościuszki 61, Sopot (czynna we wtorki oraz czwartki 10.00-16.00)
a także w Informacji Turystycznej Sopot oraz na godzinę przed koncertem.