FISZ EMADE TWORZYWO
8 czerwca 2019, godzina 20.30
Opera Leśna w Sopocie

Po sukcesach ostatnich albumów „Numer 1”, „Drony i Mamut” - FISZ EMADE TWORZYWO - jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym powraca z nowym albumem „Radar”.

Tym razem bracia Waglewscy sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem, zarówno klasyczną Americaną jak i krautrockiem. Z inspiracji wydobywają własne, niepowtarzalne charakterystyczne brzmienie. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem.

Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to „muzyka drogi“. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach.

Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz” Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade” Waglewski.

Koncert zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu.

Bilety w cenie 50 zł, 60 zł, 70 zł, 80 zł, (35 zł dla posiadaczy Karty Sopockiej*) do nabycia:

- w Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu 2
- w Kasie Opery Leśnej, Moniuszki 12, Sopot

oraz w sprzedaży elektronicznej

*ilość miejsc ograniczona; bilety do nabycia wyłącznie w stacjonarnych punktach sprzedaży.

Patroni medialni: Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza, cojestgrane24, trojmiasto.pl