Brzdęk. Namaluj dźwięk - warsztaty Kids in Sopot / Sopot Jazz Festiwal 2019 – warsztaty robienia t-shirtów według szablonów z grafikami onomatopeicznymi w oparciu o ilustracje z książki „Brzdęk. Jak złapać dźwięk”.

Prowadzące: Agata Królak, Ania Witkowska
Lokalizacja: Opera Leśna, pracownia, 12:00

Warsztaty będą polegać na samodzielnym zrobieniu koszulek z onomatopejami zaczerpniętymi z książki. Wprowadzeniem do warsztatów będzie krótka rozmowa wokół dźwięku i książki. Dzieciaki otrzymają pulę przygotowanych do odbicia szablonów oraz będą mogły wyciąć samodzielnie swoje własne. Obrazy i typografia mogą dotyczyć dźwięków miasta, odgłosów zwierząt czy wreszcie nas samych. W efekcie powstaną indywidualne koszulki, które mamy nadzieję założyć na koniec warsztatów i przez chwilę wcielić się w mini orkiestrę, która będzie opisywać dźwięk ruchem i zadrukiem na ubraniu.

Cykl warsztatów z zakresu edukacji kulturalnej skierowany do rodzin z dziećmi oraz młodzieży z Trójmiasta wpisuje się w program Sopot Jazz Festival 2019. Celem warsztatów jest przywrócenie chęci międzypokoleniowych działań oraz edukowanie uczestników w zakresie muzyki, sztuki i ekologii.

Kuratorka programu edukacyjnego: Joanna Bronisławska

Warsztaty są skierowane dla dzieci w wieku 8-10 lat oraz ich rodziców.

Wstęp bezpłatny, obowiązkowa rejestracja poprzez formularz lub telefonicznie pod numerem telefonu 58 555 84 40.

Zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu.