Zapraszamy wszystkich mieszkańców Sopotu na wyjątkowy wieczór w Operze Leśnej - koncert Pamiętajmy o Osieckiej.

Koniec lata ma swoje przywileje. Od niedawna jednym z nich jest koncert dla mieszkańców, który wspólnymi siłami organizujemy w Operze Leśnej. Tym razem sytuacja jest wyjątkowa - to lato było inne niż wszystkie - kosztowało nas wszystkich dużo wysiłku i uwagi. Ciężka praca zasługuje na chwilę prawdziwego relaksu. W tym roku znajdziemy go w twórczości Agnieszki Osieckiej, której twórczość - pozornie dobrze znaną - wciąż odkrywamy na nowo.

Pomoże nam w tym zespół sopockiego Teatru Atelier - miejsca, z którym Agnieszka Osiecka była mocno związana i któremu patronuje aż do dzisiaj. Teatr od 23 lat organizuje konkurs na interpretację jej piosenek. Finaliści i finalistki tegorocznej edycji tego konkursu zaprezentują się na scenie w pierwszej części koncertu.

Druga część to zaś czas na popisowe wykonania przygotowane przez Annę Dereszowską, Katarzynę Dąbrowską, Magdalenę Smalarę, Magdę Umer i Katarzynę Zielińską.

Za muzyczną stronę koncertu odpowiadać będzie zespół Jacka Piskorza i Polska Filharmonia Kameralna Sopot. Dyrektorem artystycznym koncertu jest Jerzy Satanowski.
Dla mieszkańców Sopotu bilety są dostępne w niższych cenach 10-20 zł (w zależności od sektora). Regularna cena to 40-50 zł (w zależności od sektora).
W przerwie koncertu o nastrój dodatkowo zadbają LASY – nowa przestrzeń barowa na terenie Opery Leśnej.

Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.

 

Regulamin imprezy masowej Koncert dla Mieszkańców