RUUPsy dały się poznać ze swojej cichej strony. Aż było o nich głośno! Zachęceni Waszymi dobrymi słowami przygotowaliśmy kolejną niedzielę pełną atrakcji.

Zaczynamy od warsztatu zielarskiego. O 12.00 dowiecie się wszystkiego o polskich ziołach. O 13.30 odpoczniecie przy koncercie „Lazy Sunday Music”, a po 14.30 zabierzemy Was w świat ptasich baśni i mitów. Po krótkiej przerwie - od 18.00 SzumiLAS, czyli wieczór z muzyką kontemplacyjną.


PROGRAM

12.00 | Zioła lecznicze i jadalne chwasty /warsztat zielarski/ mgr farm. Maria Anna Jankowska

Co zbierać i jak zbierać. Co i jak suszyć? Jakie zioła nadają się na leczniczy napar, a które poprawią Twój nastrój. Zapraszamy na bardzo praktyczną opowieść o najciekawszych polskich ziołach. Dzięki temu warsztatowi szybko zrozumiecie, jak naturalnie budować odporność swojego organizmu.

13.30 | Lazy Sunday Music /koncert akustyczny/ Duet Hanka & Iwo

Muzyka na leniwe popołudnie potrafi być bardzo angażująca. Zadbają o to aktorka i wokalistka Hanka Łubieńska i gitarzysta Iwo Watras. Muzycznie wjedziemy w klimat blues/jazzu oraz popu. Możecie się również spodziewać nowych aranżacji i improwizacji gitarowych i wokalnych.

14.30 | Niezwykłe ptaki /baśnie, mity i opowieści o ptakach/ Łowcy Słów

Zapraszamy na niecodzienną opowieść o niecodziennych ptakach. Łowcy Słów zapowiadają, że opowiedzą nam o ptakach, które ratowały ludzi i miasta; zwiastowały nadejście dnia, wolę bogów, wielkie zmiany i wiosnę, zsyłały zarówno błogosławieństwa jak i klątwy oraz przenosiły wiadomości, pieśni i sny.

18.00 | SzumiLAS /muzyka relaksacyjna/

Wieczór spędzimy wsłuchując się w muzykę kontemplacyjną, dubową i ambientową. SzumiLAS to wyjątkowa okazja do odpoczynku na skraju lasu. Pomogą Wam w tym uzdolnieni producenci muzyczni Yac i Stendek oraz kurator cyklu Tomek Hoax. Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/413723176254285/


Estońskie megafony?

RUUPs to pomysł studentów estońskiej Akademii Sztuk, którzy szukali nowego sposobu kontaktu z naturą poprzez eksperymentowanie ze sztuką designu i nauką o dźwiękach. Efekt przerósł początkowe oczekiwania i szybko zdobył uznanie w całej Europie.

Głównym zadaniem tych trzech olbrzymich, drewnianych megafonów, ustawionych na skraju lasu nieopodal widowni Opery Leśnej, jest wzmacnianie dźwięków krajobrazu. Świetnie sprawdzają się również wtedy, gdy potrzebujecie schronienia przed całym światem. Tu się inaczej czyta, słucha i myśli.

RUUPs to też miejsce zabawy. Każdy dorosły może znów poczuć się mały, gdy stanie pomiędzy megafonami o średnicy trzech metrów. Każde dziecko z łatwością zamieni się zaś w leśnego skrzata, nimfę, chochlika lub wróżkę. To bardzo niepospolite miejsce, które prowokuje do niecodziennych zachowań.


Bilety

Udział we wszystkich wydarzeniach jest możliwy po zakupie biletu uprawniającego do zwiedzenia Opery Leśnej. Po godzinie 20.00 wejście jest darmowe. Szczegółowe informacje: https://bart.sopot.pl/o-nas/aktualnosci/763-opera-lesna-otwarta-dla-zwiedzajacychProjekt zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.