Zapraszamy na kolejny wieczór z muzyką kontemplacyjną, dubową i ambientową. Tym razem gośćmi będą dwaj uzdolnieni producenci muzyczni Yac i Stendek oraz kurator cyklu Tomek Hoax.

SzumiLAS to wyjątkowa okazja do odpoczynku na skraju lasu Opery Leśnej przy nowej instalacji akustycznej – RUUPs.
Muzyka będzie wypełniać i ubarwiać leśną przestrzeń, nie absorbując uwagi poprzez zbędne bodźce. To relaks w otoczeniu natury. Obowiązuje STREFA CISZY.

Wydarzenie jest częścią RUUPs | warsztaty, koncerty, słuchowiska #3. Wstęp na wydarzenie w cenie zwiedzania Opery Leśnej. Po godzinie 20.00 wejście jest darmowe.
Szczegółowe informacje: https://bart.sopot.pl/o-nas/aktualnosci/763-opera-lesna-otwarta-dla-zwiedzajacych

Lineup:
Petr Yac (LIVE)
Stendek (DJ set)
Tomek Hoax (DJ set)
Haiti Vatti (DJ set)


Petr Yac jest producentem żyjącym na pograniczu Polski i Niemiec. Zapalony wielbiciel muzycznej dekonstrukcji, miłośnik dilejow i reverbów. Jeden z najbardziej uznanych rodzimych twórców głębokiej, nieoczywistej muzyki elektronicznej spod znaku szumu i dubu, popychającej słuchacza w odmęty kryjące się gdzieś na rubieżach techno, dronów i innych dźwiękowych ekstremów.
https://petryac.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/yacmusik/

Stendek to połowa duetu LASY, który tworzy razem z perkusistą Jackiem Prościńskim. Laureat Fryderyka za album Reni Jusis „BANG!” w kategorii Elektronika. Zaprezentuje ambientowy set, który sprawdzi się dobrze jako soundtrack do leśnych wędrówek, jak i psychodelicznych wypraw w nieznane.
https://www.facebook.com/stendekmusic/

Tomek Hoax jest współkuratorem i bookerem Up To Date Festival. Współprowadzący Coastline Northern Cuts - trójmiejskie wydawnictwo płytowe i dom produkcyjny.
https://northerncuts.com/

Do programu z DJ setem dołącza Hatti Vatti, czyli Piotr Kaliński. Miłośnik analogowej elektroniki, japońskiego minimalizmu i dubowej przestrzeni.

Projekt zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu.