Na terenie Opery Leśnej, odbywają się spotkania z nowego cyklu pod nazwą Sopockie Spotkania Kobiet, w ramach którego rozmawiamy o sprawach z różnych dziedzin naszego życia. Zawsze – z perspektywy kobiet. Najbliższa rozmowa, „Edukacja oczami kobiet”, już 15 września, początek o godz. 17.00.
Po każdym spotkaniu, po panelu eksperckim zaproszonych gości, będzie czas na swobodne rozmowy, wymianę myśli i poglądów. Wstęp na spotkania jest wolny. Dostępna będzie też transmisja online.
 
Gośćmi Pani wiceprezydent będą:
 
Katarzyna Kaczorowska
dziennikarka, publicystyka, pisarka, przez wiele lat związana z mediami regionalnymi, publikowała w Newsweeku, Tygodniku Powszechnym, Magazynie TVN24, aktualnie związana z tygodnikiem Polityka. Autorka książki "80 milionów. Historia prawdziwa" o słynnej akcji uratowania 80 milionów "Solidarności" w przededniu stanu wojennego, biografii Emilii Krakowskiej, pamiętnej odtwórczyni roli Jagny w "Chłopach" - "Aktorzyca".
 
Marianna Kłosińska
założycielka i prezeska Fundacji Bullerbyn oraz Fundacji Dzieci Mają Głos. Autorka projektu Wioska Bullerbyn. Założyła Wolną Szkołę Demokratyczną Bullerbyn, S.P. Ronja i L.O. Astrid. Zasiada w organach międzynarodowej organizacji EUDEC.
 
Zofia Lisiecka
Prezes Fundacji Edukacyjnej ODiTK, z grupą ODITK związana od 2002 roku, z Fundacją od 2011. Artysta plastyk, trener, wykładowca akademicki, project manager, a jednocześnie mama czworga dzieci, w tym jednego dziecka z niepełnosprawnością. Autorka i koordynator licznych projektów, z pasją działająca na rzecz zmiany w polskiej edukacji. Interesuje się tematyką wykluczenia społecznego, niepełnosprawności, pracy z postawą.