LASY zapraszają na kolejne wydarzenie online - Sławek Jaskułke zagra jazzowy koncert na unikalnym w światowej skali fortepianie!

Płyta “Komeda Recomposed” z 2018 r. postawiła Sławka Jaskułke w gronie najwybitniejszych polskich pianistów. Jego ostatni krążek z muzyką inspirowaną obrazami Rafała Bujnowskiego to zaś zestaw kojących kompozycji, które pozwalają odseparować się od otaczającej rzeczywistości. Uznaliśmy, że właśnie takiego początku roku potrzebujemy. 

Dodaliśmy do tego wyjątkowy smaczek - Sławek Jaskułke gra na unikalnym w skali światowej instrumencie - fortepianie prostostrunnym Malmsjo Grand Piano z 1935, nazywanym także, z uwagi na swoją budowę, Banana Grand. Takich fortepianów wyprodukowano tylko około dwudziestu sztuk. Są wyjątkowe ponieważ, dzięki swej budowie z dodatkowymi otworami w pudle rezonansowym, mają głębokie brzmienie. Dziś na świecie są tylko trzy takie instrumenty, z czego dwa sprawne – jeden w Singapurze, drugi w Polsce, na którym gra Sławek Jaskułke.

Powtórka koncertu Sławka Jaskułke odbędzie się 6 lutego 2021 o godzinie 20.00 na kanale YouTube Opery Leśnej (Opera Leśna Sopot - YouTube).

 

LASY zimowe online

LASY to nasz wielki powód do dumy, który został nagrodzony „Sopocką Perłą 2020” za organizację najlepszego sopockiego wydarzenia sezonu!  Na terenie Opery Leśnej w Sopocie, stworzyliśmy wyjątkowe miejsce do słuchania dobrej muzyki i cieszenia się z bycia razem. Działając w rygorach sanitarnych zorganizowaliśmy 25 wydarzeń - koncertów, spotkań i aktywności kierowanej do mieszkańców i turystów. Udział w nich wzięło blisko 4000 osób. Teraz czas na LASY ZIMOWE, które mamy nadzieję, okażą się interesującą propozycją na długie zimowe wieczory dla wszystkich miłośników muzyki.

LASY ZIMOWE są możliwe dzięki finansowaniu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Produkcja i organizacja: Bałtycka Agencja Artystyczna BART