Premierowe LASY PÓŁNOCNE i debiutancki album wh0wh0.

Widzimy się i słyszymy w teatrze, więc będzie okazja do:

>wzięcia udziału w rozmowie z artystą i towarzyszącym mu gościom: Marcinem Szulcem (producent albumu) i Jakubem Knerą (Nowe idzie od morza),

>wysłuchania setu złożonego z utworów znajdujących się na debiutanckim albumie wraz z dedykowaną oprawą wizualną.

 

Spotkanie bardzo kameralne. Od wtorku przyjmujemy rezerwacje biletów online, które będziecie mogli opłacić i odebrać na miejscu (30 zł) przed koncertem. https://lasypolnocne.interticket.pl/ 

Widzimy się w przestrzeniach teatru przy Al. Mamuszki 2 w Sopocie.

------

Jacek Prościński jest od lat aktywny na trójmiejskiej scenie - współtworzy LLovage z Olem Walickim, Mu z Tymonem Tymańskim oraz duety LASY i Hałvva; gra również w zespole Tobiasza Bilińskiego Perfect Son, należał też do nieistniejącego już delay_ok. Przede wszystkim jednak, od 2019 r. intensywnie rozwija swój solowy projekt wh0wh0, w którym doskonali indywidualny styl gry na perkusji. Owocem tego procesu jest debiutancki album “Self-Titled” wydany przez trójmiejski label Coastline Northern Cuts.

wh0wh0 to intensywne elektroniczne brzmienie, kojarzące się z muzyką wyprodukowaną na maszynach, ale wykreowane organicznie, przez solowego perkusistę. To też doskonale korespondujące ze sobą sample, dźwięki harmoniczne i nakładające się warstwy rytmiczne. Całość powstaje w czasie rzeczywistym za pomocą „kosmicznego”, stworzonego samodzielnie zestawu perkusyjno-elektronicznego.

„wh0wh0 potrafi jednoosobowo wykreować karkołomne przebiegi o intensywności nagrań Autechre czy Aphex Twina. I to takie, których chce się w nieskończoność słuchać, a nie jakieś puste przebiegi, które są cyrkową, techniczną sztuczką” - Bartek Chaciński.

LABEL: https://northerncuts.com
wh0wh0: https://www.facebook.com/wh0wh0  / https://www.instagram.com/wh0wh00

----

LASY PÓŁNOCNE to nowa, wiosenna odmiana naszego pomysłu na bycie razem i wspólne doświadczanie dobrej muzyki. To dla nas wyjątkowy projekt - z jednej strony jest symbolem metamorfozy naszej instytucji, a z drugiej naszą odpowiedzią na czasy koronawirusa i potrzebę zapewnienia bezpiecznej możliwości uczestnictwa w kulturze.

LASY podkreślały różnorodność sopockiej kultury i stworzyły nową przestrzeń do uczestnictwa w kulturze. W edycji letniej - działając w rygorach sanitarnych zorganizowaliśmy 25 wydarzeń - koncertów, spotkań i aktywności kierowanej do mieszkańców i turystów. Udział w nich wzięło blisko 4000 osób. I to pomimo pandemii.

LASY zimowe to zaś cztery koncerty online. Spędziliście razem z nami święta i sylwestra. Mowa tu o koncertach Agi Zaryan i Zespołu Cieśni i Tańca. Potem zaproponowaliśmy Wam wyjątkowy koncert Sławka Jaskułke, który zgromadził rekordową publiczność. Na koniec zaś bawiliśmy się wspólnie z DownTown Brass.

LASY otrzymały Sopocką Perłę 2020, czyli nagrodę za najlepsze wydarzenie sezonu.