Jednym z szczególnych punktów programu Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic jest Konkurs kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego. Konkurs odbywa się co dwa lata a idea jego stworzenia dla młodych kompozytorów od samego początku znalazła poparcie profesora Krzysztofa Pendereckiego.

To powodujące duże zainteresowanie i poruszenie w środowisku kompozytorskim wydarzenie jest rezultatem inicjatywy dyrekcji Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie utworu na orkiestrę smyczkową do 15 minut.
✅Konkurs jest przeznaczony jest dla młodych kompozytorów do 35 roku życia.
✅Na zgłoszenia czekamy do 14 maja 2021 ❗
✅Pula nagród wynosi ponad 20 tyś zł.
✅Wykonanie utworu laureata odbędzie się na Gali Finałowej podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic w lipcu 2021.

Kompozycje oceniane są przez Jury powołane przez Organizatora Konkursu. W poprzednich edycjach funkcje jurorów sprawowali: prof. Krzysztof Meyer, prof. Stanisław Moryto, Tadeusz Wielecki, Mikołaj Górecki, prof. Krzysztof Olczak, prof. Marian Borkowski, prof. Eugeniusz Knapik, dr Daniel Cichy, prof. Paweł Łukaszewski.

Mając przeświadczenie o konieczności wprowadzania powstającej dziś muzyki do szerokiego obiegu kultury oraz wspierania młodych talentów, tworzymy przestrzeń dla debiutujących kompozytorów. Konkurs daje szansę na to aby ich twórczość zabrzmiała w trakcie jednego z koncertów oraz została zaprezentowana licznemu gronu odbiorców.

Pełny regulamin Konkursu dostępny jest na stronie http://sopotclassic.pl/konkurs-kompozytorski/

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału 🏆