Zapraszamy na retransmisję podwójnej premiery:
✦ pierwszego koncertu promującego debiutancki album wh0wh0 (wyd. Coastline Northern Cuts)
✦ i jednocześnie pierwszej odsłony LASY PÓŁNOCNE.

Przeniesiemy się do teatru przy Al. Mamuszki 2 w Sopocie, gdzie 5. marca – z zachowaniem rygoru sanitarnego – nieliczna publiczność:
● wysłuchała live setu wh0wh0 złożonego z utworów z jego ledwo co wydanej płyty, okraszonego specjalnie przygotowaną oprawą wizualną;
●● wzięła udział w rozmowie z artystą i towarzyszącym mu gościom: Marcinem Szulcem (producentem albumu) i Jakubem Knerą (dziennikarzem muzycznym / Nowe idzie od morza).

Rejestracja video: Konrad Kulczyński & Mateusz Staniewski / Kulczyński Filmlab

📌 Widzimy się w piątek, 16. kwietnia, o 20:00 na stronie wydarzenia oraz na fanpage'ach Opery Leśnej, LASY, wh0wh0 i partnerów retransmisji.

------
Jacek Prościński jest od lat aktywny na trójmiejskiej scenie - współtworzy LLovage z Olem Walickim, Mu z Tymonem Tymańskim oraz duety LASY i Hałvva; gra również w zespole Tobiasza Bilińskiego Perfect Son, należał też do nieistniejącego już delay_ok. Przede wszystkim jednak, od 2019 r. intensywnie rozwija swój solowy projekt wh0wh0, w którym doskonali indywidualny styl gry na perkusji. Owocem tego procesu jest debiutancki album “Self-Titled” wydany przez trójmiejski label Coastline Northern Cuts.

wh0wh0 to intensywne elektroniczne brzmienie, kojarzące się z muzyką wyprodukowaną na maszynach, ale wykreowane organicznie, przez solowego perkusistę. To też doskonale korespondujące ze sobą sample, dźwięki harmoniczne i nakładające się warstwy rytmiczne. Całość powstaje w czasie rzeczywistym za pomocą „kosmicznego”, stworzonego samodzielnie zestawu perkusyjno-elektronicznego.

„wh0wh0 potrafi jednoosobowo wykreować karkołomne przebiegi o intensywności nagrań Autechre czy Aphex Twina. I to takie, których chce się w nieskończoność słuchać, a nie jakieś puste przebiegi, które są cyrkową, techniczną sztuczką” - Bartek Chaciński

label: https://fb.com/cncuts / https://northerncuts.com
wh0wh0: https://fb.com/wh0wh0 / https://www.instagram.com/wh0wh00

----
LASY PÓŁNOCNE to nowa, wiosenna odmiana pomysłu LASY na bycie razem i wspólne doświadczanie dobrej muzyki. To dla nas wyjątkowy projekt - z jednej strony jest symbolem metamorfozy naszej instytucji, a z drugiej naszą odpowiedzią na czasy koronawirusa i potrzebę zapewnienia bezpiecznej możliwości uczestnictwa w kulturze.

LASY podkreślały różnorodność sopockiej kultury i stworzyły nową przestrzeń do uczestnictwa w kulturze. W edycji letniej - działając w rygorach sanitarnych zorganizowaliśmy 25 wydarzeń - koncertów, spotkań i aktywności kierowanej do mieszkańców i turystów. Udział w nich wzięło blisko 4000 osób. I to pomimo pandemii.

LASY zimowe to zaś cztery koncerty online. Spędziliście razem z nami święta i sylwestra. Mowa tu o koncertach Agi Zaryan i Zespołu Cieśni i Tańca. Potem zaproponowaliśmy Wam wyjątkowy koncert Sławka Jaskułke, który zgromadził rekordową publiczność. Na koniec zaś bawiliśmy się wspólnie z DownTown Brass.

LASY otrzymały Sopocką Perłę 2020, czyli nagrodę za najlepsze wydarzenie sezonu.