Kupiliście wszystkie bilety, dziękujemy!

 

Łączymy KINO i LASY. Najciekawsze, wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie filmy z muzycznym kontekstem w tle zobaczycie w najbardziej naturalnej sali kinowej na świecie. Do naszego kina będziecie chcieli przyjść na długo przed rozpoczęciem seansu i zostać tutaj aż do zamknięcia baru. 

 

Whitney, reż. Kevin Macdonald

Produkcja: USA / Wielka Brytania

Premiera: 16 maja 2018 (świat)

120 min 

 

4 czerwca 2021 o godz. 21:00 zapraszamy na „Whitney” - poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston. 

To „Chwytający za serce” (The Guardian), a przy tym intymny i porażająco szczery filmowy portret, dający wyjątkowe spojrzenie na życie, zawrotną karierę oraz powolny upadek, obdarzonej niespotykanym wręcz talentem gwiazdy. Wypełniony wspomnieniami najbliższych artystki, niepublikowanymi wcześniej filmami oraz muzyką, która już dziś uzyskała status nieśmiertelności.

Twórcami „Whitney” są laureat Oscara – Kevin Macdonald („Ostatni król Szkocji”, „Czekając na Joe”) i dwukrotny zdobywca Nagrody Akademii – Simona Chinna („Sugar Man”, „Człowiek na linie”). 

Film zdobył nagrodę Edinburgh International Film Festival w 2018 i zebrał dwie nominacje dla Kevina Macdonalda na Festiwalu Filmowym w Cannes. 

W serwisie FILMWEB „Whitney” oceniany jest na 7.2 punktów na 10. 

„Whitney” będzie dla nas okazją do podróży sentymentalnej - prawie 22 lata temu gwiazda wystąpiła na scenie Opery Leśnej. Mimo olbrzymiej popularności Whitney Houston, jej sopocki koncert był pierwszym i ostatnim, który wykonała nad Wisłą.

 

 

O oprawę muzyczną przed i po filmie zadba DJ Romero.
Otwarcie bram o godzinie 19.00.
Wstęp wolny po seansie.

 

LASY

LASY to dobrze Wam znana kameralna przestrzeń OPERY LEŚNEJ. Za ubiegłoroczne wydarzenia otrzymaliśmy SOPOCKĄ PERŁĘ i zajęliśmy drugie miejsce w plebiscycie POMORSKIE SZTORMY. 

Tutaj liczy się doświadczenie bycia razem i wspólne uczestnictwo w kulturze. 

LASY tworzy zespół Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Napędza nas Sopot udzielając wsparcia finansowego i tworząc dobrą atmosferę do działania.

 

Regulamin wydarzenia