Łączymy KINO i LASY. Najciekawsze, wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie filmy z muzycznym kontekstem w tle zobaczycie w najbardziej naturalnej sali kinowej na świecie. Do naszego kina będziecie chcieli przyjść na długo przed rozpoczęciem seansu i zostać tutaj aż do zamknięcia baru. 

 

MATANGI / MAYA / M.I.A., reż. Steve Loveridge

Produkcja: Sri Lanka/Wielka Brytania/USA

Premiera: 21 stycznia 2018 (świat)

95 min 

 

6 czerwca 2021 o godz. 21:00 zapraszamy na MATANGI / MAYA / M.I.A.  - opowieść o twórczości Mathangi „Maya” Arulpragasam - znanej szerzej pod pseudonimem M.I.A. - wokalistki, kompozytorki i producentki, która łączy w swojej twórczości wiele różnych gatunków, w tym hip-hop, ragga, dancehall i electro. Sprawdźcie, czemu główna bohaterka tego filmu jest nazywana naczelną buntowniczka branży muzycznej, oskarżono ją o wspieranie terroryzmu, a MTV cenzurowało jej klipy. 

Film pokazuje nie tylko sposób, w jaki M.I.A. wykorzystuje muzykę pop jako narzędzie polityczne, ale też tłumaczy jej postawę outsiderki zbuntowanej wobec ograniczeń, niesprawiedliwości systemu, hipokryzji i zakłamania politycznego.

Oparcie tego dokumentu na nigdy wcześniej niepokazywanych materiałach archiwalnych autorstwa M.I.A czyni z niego intymny portret tej nietuzinkowej artystki. Obserwujemy jej zawodową i prywatną drogę od doświadczenia wojny domowej na Sri Lance, poprzez migrację, aż po karierę popularnej gwiazdy. 

 

BILETY

Bilety w cenie 10 zł można nabyć:
- online (https://lasy.interticket.pl/)
- stacjonarnie w Kasie Opery Leśnej (ul. Moniuszki 12, Sopot) otwartej codziennie w godzinach 10.00-18.00 oraz dwie godziny przed wydarzeniem.

O oprawę muzyczną przed i po filmie zadba DJ Romero.
Otwarcie bram o godzinie 19.00.
Wstęp wolny po seansie.

 

LASY

LASY to dobrze Wam znana kameralna przestrzeń OPERY LEŚNEJ. Za ubiegłoroczne wydarzenia otrzymaliśmy SOPOCKĄ PERŁĘ i zajęliśmy drugie miejsce w plebiscycie POMORSKIE SZTORMY. 

Tutaj liczy się doświadczenie bycia razem i wspólne uczestnictwo w kulturze. 

LASY tworzy zespół Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Napędza nas Sopot udzielając wsparcia finansowego i tworząc dobrą atmosferę do działania.

 

Regulamin wydarzenia