Przed nami kolejne Sopockie Spotkania Kobiet, czyli rozmowy o sprawach ważnych, dotyczących różnych dziedzin życia, ale zawsze z perspektywy kobiet.

Spotkanie odbędzie się 20 lipca (wtorek) o godzinie 18.00 w LASACH, czyli niezwykłej przestrzeni Opery Leśnej.

 

Tematem dyskusji będzie: Czy kobiety w pewnym wieku muszą stawać się niewidzialne?

Część kobiet twierdzi, że w pewnym wieku stają się niewidzialne dla otoczenia. Przez tak krzywdzący stereotyp kobiety wycofują się z życia społecznego. Podczas naszego spotkania porozmawiamy o presji, jaką wywiera na kobietach świat. I o tym, że tak wcale nie musi być.

 

Goście: wokalistka jazzowa i pedagog Krystyna Stańko oraz reżyserka filmowa i teatralna Magdalena Łazarkiewicz.

Krystyna Stańko - wokalistka jazzowa, autorka tekstów, kompozytorka, pedagog, laureatka wielu nagród, w tym medalu Gloria Artis 2014 i Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, od kilkunastu lat pracuje jako wykładowczyni śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nagrała dwanaście albumów, zarówno z muzyką autorską, jak i we współpracy z innymi twórcami. Koncertuje w Polsce i za granicą.

Magdalena Łazarkiewicz - polska reżyserka i scenarzystka. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Laureatka wielu prestiżowych nagród w Polsce i za granicą, w tym nagrody publiczności na 41. Filmes de Femmes Festival (Francja) czy nagrody specjalnej Jury i nagrody za reżyserię na The Polish Film Festival (Chicago). Zrealizowała też kilka filmów dokumentalnych, kilkanaście spektakli teatru TV, kilkanaście spektakli teatralnych (w tym 3 przedstawienia operowe), kilkadziesiąt telewizyjnych programów kulturalnych.

 

Spotkanie będzie można również śledzić w mediach społecznościowych:

👉 Sopockie Spotkania Kobiet - wydarzenie na FB
👉https://www.facebook.com/JachimSopot

Zapraszamy także do dołączenia do grupy Sopockie Spotkania Kobiet na Facebooku.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.