Międzynarodowy Festiwal NDI Sopot Classic

To muzyczna propozycja dla miłośników muzyki klasycznej oraz różnych form muzycznych obecnych na polskiej i międzynarodowej estradzie. Różnorodne programy, utalentowani artyści, kompozytorzy i wykonawcy młodego pokolenia, a także muzyczne oblicze kultury innych narodów – to wszystko wypełnia wydarzenia Festiwalu NDI Sopot Classic.

Festiwal Sopot Classic powstał w 2011 roku z inicjatywy dyrekcji Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz władz Miasta Sopotu. Założeniem Festiwalu jest ukazanie i zaproponowanie odbiorcom kultury wysokiej spotkania z trendami wykonawczymi Polski i Europy. Melomani otrzymują w ofercie cztery zróżnicowane koncerty, które wzbogacają repertuar kulturalny Sopotu i Trójmiasta, a także stają się ciekawą propozycją dla turystów przybywających w okresie wakacji do Metropolii Trójmiejskiej.

Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej spojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystyczne jak i organizacyjne. W programach koncertowych znajdują się utwory powstające na przestrzeni kilku wieków europejskiej kultury muzycznej.

Ponadto celem Festiwalu jest zainteresowanie i stworzenie oferty kulturalnej osobom, które na co dzień nie są stałymi bywalcami koncertów filharmonicznych. Poprzez usytuowanie koncertów w miejscach znanych i ogólnodostępnych dla słuchaczy, organizatorzy mają nadzieję, że oferta programowa spotka się z dużym zainteresowaniem.

 

Więcej informacji o festiwalu: www.sopotclassic.pl