Zapraszamy na spacery do Opery Leśnej.

Na spacer! Na zwiedzanie! Na zmianę nastroju! Otwórz się na niepowtarzalną atmosferę sopockiej Opery Leśnej, a my otworzymy dla Ciebie nasze bramy.

 

Zwiedzanie podczas Polsat SuperHit Festiwal!

Zapraszamy na próby otwarte towarzyszące Polsat SuperHit Festiwalowi! Są duże szanse, że swoje ulubione gwiazdy zobaczycie w jednym z trzech terminów:

w środę, 18 maja, od 12.00 do 15.30
w czwartek, 19 maja, od 12.00 do 16.00
w niedzielę, 22 maja, od 10.00 do 16.00

 
Próby można zobaczyć po zakupie biletu w kasie Opery. Cena biletu normalnego to 20 zł. Bilety ulgowe są po 14 zł.
 
Zwiedzanie terenu Opery w dniach 18-22 maja, poza godzinami prób otwartych, nie będzie możliwe.
 
Informujemy, że nie wszyscy artyści i artystki biorą udział w próbach otwartych. Program prób może się także dynamicznie zmieniać. Z tego względu nie udzielamy żadnych informacji na temat przebiegu prób i uczestniczących w nich wykonawców.

 

Zwiedzenie obiektu w pozostałe dni jest możliwe codziennie w godzinach 10.00 - 18.00. 

Cennik biletów:
Bilet normalny – 10 zł
Bilet ulgowy – 7 zł
Bilet rodzinny – 20 zł (2 opiekunów + dziecko)
Bilet rodzinny – 25 zł  (2 opiekunów + dwoje dzieci)
Bilet rodzinny – 29 zł  (2 opiekunów + troje dzieci)   

Ostatnie wejście na teren Opery 30 minut przed końcem zwiedzania. 

Ze względu na Polsat SuperHit Festiwal scena i dolna część publiczności amfiteatru nie jest dostępna dla zwiedzających. Możliwe są też czasowe utrudnienia w innych częściach Opery Leśnej ze względu na montaż i demontaż scenografii i techniki scenicznej. Te utrudnienia potrwają do końca maja. 

 

Dlaczego warto nas odwiedzić? 

Opera Leśna, to miejsce legendarne. Grały tu największe gwiazdy polskiej i światowej muzyki. Podczas spaceru można usiąść na widowni lub stanąć na środku naszej sceny. To okazja, by przypomnieć sobie swoje najlepsze muzyczne momenty lub wyobraź sobie chwilę, w której artyści stają przed wypełnioną publicznością.

Warto także zobaczyć: 

>murali STARS’N’ROLL, czyli 19 czarno-białych prac przedstawiających postaci, tworzących magię Opery Leśnej. Murale umieszczone są na drodze wiodącej ku Operze, więc początek każdego spaceru może zostać wypełniony muzycznymi wspomnieniami o upamiętnionych tu twórcach.

>plenerowej wystawy o historii Opery przedstawionej za pomocą ponad dwustu czarno-białych i kolorowych zdjęć, w tym archiwalnych dokumentów, projektów scenografii i kostiumów. Wystawa jest idealnym wprowadzeniem w bogatą, ponad 110-letnia historię naszego obiektu wypełnioną monumentalnymi spektaklami teatralnymi i operowymi, festiwalami muzycznymi oraz koncertami międzynarodowych gwiazd estrady.

>RUUPsów, czyli naszych trzech ogromnych, drewnianych megafonów ustawionych na skraju lasu nieopodal widowni Opery Leśnej. To miejsce to dla wielu osób wielkie, pozytywne zaskoczenie. RUUPsy odwrócą uwagę od codzienności i pomogą w odkryciu czegoś zupełnie nowego w czymś zupełnie pospolitym.

 

Dlaczego warto nas odwiedzić z dziećmi?

Opera Leśna skrywa wiele niespodzianek, które każde dziecko zainspiruje do zabawy. Fantastyczną przestrzenią do wspólnego spędzania czasu z dziećmi są RUUPsy. To bardzo niepospolite miejsce, które prowokuje do niecodziennych zachowań. Każde dziecko z łatwością zamieni się tu w leśnego skrzata, nimfę, chochlika lub wróżkę.

 

Informacje praktyczne:

Regulamin obiektu

Klauzula informacyjna monitoring

Regulamin zwiedzania Opery Leśnej