Zapraszamy do zwiedzania Opery Leśnej!

Na spacer! Na zwiedzanie! Na zmianę nastroju! Otwórz się na niepowtarzalną atmosferę sopockiej Opery Leśnej, a my otworzymy dla Ciebie nasze bramy. 

Uwaga! Aktualne informacje o ograniczeniach w zwiedzaniu znajdziesz na Facebook'u Opery Leśnej
 
Zapraszamy codziennie w godzinach w godzinach 10.00 - 16.00. 

Cennik biletów:
Bilet normalny – 10 zł
Bilet ulgowy – 7 zł
Bilet rodzinny – 20 zł (2 opiekunów + dziecko)
Bilet rodzinny – 25 zł  (2 opiekunów + dwoje dzieci)
Bilet rodzinny – 29 zł  (2 opiekunów + troje dzieci)   

Do bezpłatnego wstępu uprawnieni są:

  • dzieci do lat 3,
  • mieszkańcy Sopotu za okazaniem karty sopockiej,
  • osoby z niepełnosprawnościami (do 16 r. ż.) wymagające stałego lub długotrwałego udziału opiekuna w życiu codziennym oraz osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Bilety ulgowe za okazaniem stosownego dokumentu przysługują:

  • dzieciom, młodzieży, studentom do lat 25,
  • seniorom od lat 65,
  • opiekunom osób z niepełnosprawnościami (do 16 r. ż.) wymagających stałego lub długotrwałego udziału opiekuna w życiu codziennym oraz opiekunom osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Ostatnie wejście na teren Opery 30 minut przed końcem zwiedzania.  

Dlaczego warto nas odwiedzić? 

Opera Leśna, to miejsce legendarne. Grały tu największe gwiazdy polskiej i światowej muzyki. Podczas spaceru można usiąść na widowni lub stanąć na środku naszej sceny. To okazja, by przypomnieć sobie swoje najlepsze muzyczne momenty lub wyobraź sobie chwilę, w której artyści stają przed wypełnioną publicznością.

Warto także zobaczyć: 

Murale STARS’N’ROLL, czyli 19 czarno-białych prac przedstawiających postaci, tworzących magię Opery Leśnej. Murale umieszczone są na drodze wiodącej ku Operze, więc początek każdego spaceru może zostać wypełniony muzycznymi wspomnieniami o upamiętnionych tu twórcach.

Plenerową wystawę o historii Opery przedstawionej za pomocą ponad dwustu czarno-białych i kolorowych zdjęć, w tym archiwalnych dokumentów, projektów scenografii i kostiumów. Wystawa jest idealnym wprowadzeniem w bogatą, ponad 110-letnia historię naszego obiektu wypełnioną monumentalnymi spektaklami teatralnymi i operowymi, festiwalami muzycznymi oraz koncertami międzynarodowych gwiazd estrady.

RUUPy, czyli nasze trzy ogromne, drewniane megafony ustawione na skraju lasu nieopodal widowni Opery Leśnej. To miejsce to dla wielu osób wielkie, pozytywne zaskoczenie. RUUPsy odwrócą uwagę od codzienności i pomogą w odkryciu czegoś zupełnie nowego w czymś zupełnie pospolitym.

Dlaczego warto nas odwiedzić z dziećmi?

Opera Leśna skrywa wiele niespodzianek, które każde dziecko zainspiruje do zabawy. Fantastyczną przestrzenią do wspólnego spędzania czasu z dziećmi są RUUPsy. To bardzo niepospolite miejsce, które prowokuje do niecodziennych zachowań. Każde dziecko z łatwością zamieni się tu w leśnego skrzata, nimfę, chochlika lub wróżkę.

 

Informacje praktyczne:

Regulamin obiektu

Klauzula informacyjna monitoring

Regulamin zwiedzania Opery Leśnej