Opera Leśna to miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnościami, które bez przeszkód mogą korzystać z wydarzeń kulturalnych na terenie obiektu.

 

1. Zwiedzanie 

Osoby niepełnosprawne są uprawnione do bezpłatnego zwiedzania Opery Leśnej, asystentowi osoby niepełnosprawnej przysługuje bilet ulgowy. Wystawa o historii obiektu znajduje się na płaskim terenie, przy wejściu na teren obiektu.

Aktualności dotyczące zwiedzania.

 

2. Wydarzenia kulturalne 

Amfiteatr posiada blisko 100 miejsc na widowni dla osób poruszających się na wózkach, podjazdy oraz windę na widownię. Jeśli chcesz zakupić bilet, skontaktuj się z Biurem Obsługi Widza (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l, 58 555 84 02).

Każdy organizator wydarzenia posiada osobny Regulamin Imprezy, w którym są opisane ewentualne ulgi dla osób niepełnosprawnych. Regulaminy znajdziesz w zakładce Wydarzenia

Osoby z niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w wydarzeniach wraz z przeszkolonym psem przewodnikiem lub psem asystującym.

Obiekt posiada przenośną toaletę dedykowaną niepełnosprawnym. 

 

3. Dojazd 

W czasie trwania wydarzeń, samochody z osobami niepełnosprawnymi mają możliwość podjechania pod samą bramę główną obiektu bez wydanego identyfikatora. 

Przy bramie głównej są wyznaczone dwie koperty do postoju stałego. Kolejne dwa miejsca parkingowe znajdują się przy ulicy Moniuszki na początku drogi pieszej, prowadzącej do Opery Leśnej.

Droga piesza do Opery Leśnej jest w pełni przystosowana dla osób poruszających się na wózkach. 

 

Jeśli potrzebujesz dodatkowych udogodnień lub masz pytania, skontaktuj się z koordynatorem ds. dostępności.

Zuzanna Januszkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 882 628 416