5. Koncert Muzyki Filmowej w Sopocie w ramach 20. Sopot Film Festival - 11-24 lipca 2020 to pierwszy taki koncert w Polsce po czasie epidemicznego zamrożenia. W tym roku odbędzie się 15 lipca w Operze Leśnej w Sopocie a w jego programie znalazły się utwory wielkich kompozytorów muzyki filmowej: Hansa Zimmera, Ramina Djawadiego, Clinta Mansela wraz z Kronos Quartet, Michaela Nymana, Stevena Prica, Vangelisa i Johanna Johannssona. Tradycyjnie zabrzmią również nowe, symfoniczne aranże takich wykonawców jak Michael Kiwanuka, Air, Son Lux i Woodkid.

To wszystko w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w towarzystwie gościnnych muzyków i solistów, którymi w tym roku będą Paulina Przybysz i Kev Fox.

W programie wieczoru znajdą się utwory z pierwszych czterech edycji koncertu oraz zupełnie nowe premierowe, m.in. z filmów i seriali: INTERSTELLAR - REQUIEM DLA SNU - ŹRÓDŁO - INCEPCJA - BLADE RUNNER - MOJA MIŁOŚĆ - GRAWITACJA - NOWY POCZĄTEK - CZAS APOKALIPSY - PRZEKLEŃSTWA NIEWINNOŚCI - GRA O TRON - DARK - WIELKIE KŁAMSTEWKA - ZBUNTOWANA - GATTACA... wszystko pod wspólnym hasłem "Apokalipsa czy nowy początek" ;)

Bilety w cenie od 65 do 85 zł już w sprzedaży.


Organizatorzy: Miasto Sopot, Sopot Film Festival, Hamulec Bezpieczeństwa - Stowarzyszenie Kulturalne, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Bałtycka Agencja Artystyczna BART i Kino PRO