Na skraju plaży, w sopockim Parku Północnym, w bezpośrednim sąsiedztwie Grand Hotelu znajduje się Teatr , który jest całoroczną sceną impresaryjną oraz miejscem, w którym działają stowarzyszenia i fundacje teatralne.

Teatr to scena (o wymiarach 8,5m x 7m) z widownią na 90 miejsc. Ponadto w obiekcie znajduje się sala prób i foyer, w którym działa Klub Atelier.

Impresaryjny Teatr oferuje jedne z ciekawszych kameralnych spektakli. W ostatnim roku gościli tu m.in. Jacek Poniedziałek, Maria Seweryn, Agnieszka Michalska, Zbigniew Waleryś, Agnieszka Przepiórka oraz Karolina Czarnecka. Wystawiane były spektakle: Teatru Polonia, Teatru Montownia, Teatru WARSawa, produkcje laureatów festiwali teatralnych i festiwali piosenki aktorskiej.

Działalność teatralną uzupełniają organizowane koncerty, recitale, spotkania autorskie i wystawy w foyer.

W miesiącach letnich, zgodnie z wieloletnią tradycją, salę teatralną zapełniają spektakle i recitale przygotowywane przez Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Od wielu lat w Teatrze rezyduje Sopocki Teatr Tańca - jeden z trójmiejskich teatrów tańca, który poza spektaklami repertuarowymi, angażuje się w duże projekty, jak inauguracja działalności Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, obchody Polskiej Prezydencji w UE lub Sopocka Majówka.

W 2014 roku działalność zainaugurował trzeci z rezydentów – Sopocki Teatr Muzyczny dla dzieci Baabus Musicalis, który do swoich spektakli angażuje najmłodszych.

 

 

Kontakt:

Teatr, ul. Mamuszki 2, Sopot

 tel. +58 555 22 34 (pon. - pt. w godz. 9-15)

fax. +58 555 22 36

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Manager Teatru:

Aleksandra Książkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.