Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Bałtycka Agencja Artystyczna BART to miejska instytucja kultury i agencja produkcyjna. Jako operator Opery Leśnej wpisuje się w jej dzieje swoim 50-letnim doświadczeniem w organizowaniu zarówno dużych, jak i kameralnych wydarzeń muzycznych i teatralnych.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Orkiestra smyczkowa, złożona z utalentowanych i pełnych entuzjazmu muzyków. Dyrygentem, założycielem i dyrektorem artystycznym Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot jest Wojciech Rajski.

Teatr Atelier

Na skraju plaży, w sopockim Parku Północnym, w bezpośrednim sąsiedztwie Grand Hotelu od 1994 roku znajduje się Teatr Atelier, który dzisiaj jest całoroczną sceną impresaryjną oraz miejscem, w którym działają stowarzyszenia i fundacje teatralne.

Teatr Atelier posiada scenę (o wymiarach 8,5m x 7m) z widownią na 90 miejsc. Ponadto w obiekcie znajduje się sala prób i foyer, w którym działa Klub Atelier.

Teatr Atelier wyróżnia się między innymi różnorodnością formy. W lipcu i sierpniu Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej (noszący jej imię od 1997 roku) organizuje cykliczną imprezę artystyczną pt. „Lato Teatralne Sopot”, podczas którego prezentowane są projekty dramatyczne oraz muzyczne w wykonaniu wybitnych artystów zarówno z Polski jak i zagranicy. Organizatorzy cyklicznego wydarzenia kładą nacisk na wielokulturowość miejsca, w którym kultura polska przeplata się z kulturą żydowską i niemiecką.

Repertuar tworzą również rezydenci. Od 2004 roku w Teatrze rezyduje Sopocki Teatr Tańca, w 2014 roku swoją działalność zainaugurował Sopocki Teatr Muzyczy Baabus Musicallis, który do swoich spektakli angażuje młodych adeptów sztuki teatralnej. Swoją działalność prowadzą tutaj również: Stowarzyszenie Teatr Nieduży oraz L.U.C. Łukasz Rostkowski.

Warto sprawdzić:

Teatr Atelier 

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Sopocki Teatr Tańca

Sopocki Teatr Muzyczy Baabus Musicallis

Stowarzyszenie Teatr Nieduży

L.U.C. Łukasz Rostkowski 

 

Teatr Atelier Sopot

Kontakt:

Mamuszki 2, Sopot

58 555 22 35 (pon. - pt. w godz. 9-15)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Opera Leśna
  • PFK Sopot
  • Teatr
  • Pozostałe