Zapraszamy na spacery do Opery Leśnej.

Na spacer! Na zwiedzanie! Na zmianę nastroju! Otwórz się na niepowtarzalną atmosferę sopockiej Opery Leśnej, a my otworzymy dla Ciebie nasze bramy.

Zwiedzenie obiektu jest możliwe codziennie w godzinach 10.00-16.00

 

Dobre powody do spaceru

Opera Leśna, to miejsce legendarne. Grały tu największe gwiazdy polskiej i światowej muzyki. Podczas spaceru można usiąść na widowni lub stanąć na środku naszej sceny. To okazja, by przypomnieć sobie swoje najlepsze muzyczne momenty lub wyobraź sobie chwilę, w której artyści stają przed wypełnioną publicznością.

Warto także odwiedzić i zobaczyć: 

>murali STARS’N’ROLL, czyli 19 czarno-białych prac przedstawiających postaci, tworzących magię Opery Leśnej. Murale umieszczone są na drodze wiodącej ku Operze, więc początek każdego spaceru może zostać wypełniony muzycznymi wspomnieniami o upamiętnionych tu twórcach.

>plenerowej wystawy o historii Opery przedstawionej za pomocą ponad dwustu czarno-białych i kolorowych zdjęć, w tym archiwalnych dokumentów, projektów scenografii i kostiumów. Wystawa jest idealnym wprowadzeniem w bogatą, ponad 110-letnia historię naszego obiektu wypełnioną monumentalnymi spektaklami teatralnymi i operowymi, festiwalami muzycznymi oraz koncertami międzynarodowych gwiazd estrady.

>RUUPsów, czyli naszych trzech ogromnych, drewnianych megafonów ustawionych na skraju lasu nieopodal widowni Opery Leśnej. To miejsce to dla wielu osób wielkie, pozytywne zaskoczenie. RUUPsy odwrócą uwagę od codzienności i pomogą w odkryciu czegoś zupełnie nowego w czymś zupełnie pospolitym.

 

Dlaczego warto nas odwiedzić z dziećmi?

Opera Leśna skrywa wiele niespodzianek, które każde dziecko zainspiruje do zabawy. Fantastyczną przestrzenią do wspólnego spędzania czasu z dziećmi są RUUPsy. To bardzo niepospolite miejsce, które prowokuje do niecodziennych zachowań. Każde dziecko z łatwością zamieni się tu w leśnego skrzata, nimfę, chochlika lub wróżkę.

 

Informacje praktyczne:

Regulamin zwiedzania obiektu w czasie epidemii COVID-19

Zwiedzanie dostępne w godzinach:

poniedziałek - niedziela  10.00-16.00

Ceny biletów wstępu: 

Bilet normalny - 8 zł
Bilet ulgowy** - 5 zł   
Bilet rodzinny - 16 zł (2 opiekunów + dziecko*)
Bilet rodzinny - 18 zł (2 opiekunów + dwoje dzieci*)
Bilet rodzinny - 20 zł (2 opiekunów + troje dzieci*)

 

*Do biletów rodzinnych uprawnieni są opiekunowie z dziećmi od lat 4 do lat 16. 

Do bezpłatnego wstępu uprawnieni są:

  • dzieci do lat 3,
  • mieszkańcy Sopotu za okazaniem karty sopockiej,
  • osoby z niepełnosprawnościami (do 16 r. ż.) wymagające stałego lub długotrwałego udziału opiekuna w życiu codziennym oraz osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

**Bilety ulgowe za okazaniem stosownego dokumentu przysługują:

  • dzieciom, młodzieży, studentom do lat 25,
  • seniorom od lat 65,
  • opiekunom osób z niepełnosprawnościami (do 16 r. ż.) wymagających stałego lub długotrwałego udziału opiekuna w życiu codziennym oraz opiekunom osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.