W sopockim Parku Północnym, w miejscu wyjątkowym i jedynym w Polsce, gdzie spacer klonowymi i jesionowymi ścieżkami kończy się na bałtyckiej plaży znajduje się Teatr Atelier. 

Całoroczna scena impresaryjna z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem scenicznym. Teatr posiada widownię na 90 miejsc, salę prób z podłogą baletową oraz foyer. Repertuar tworzą Twórcy Sopockiego Teatru Tańca (STT), Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicallis (STM), którzy na co dzień kształcą adeptów sztuki scenicznej a także Stowarzyszenie Teatr Nieduży i L.U.C. Łukasz Rostkowski. 

Teatr Atelier wyróżnia się między innymi różnorodnością formy. Tradycyjnie, w sezonie letnim  odbywa się tu “Lato Teatralne Sopot”, podczas którego prezentowane są projekty dramatyczne oraz muzyczne w wykonaniu wybitnych artystów zarówno z Polski jak i zagranicy. Organizatorzy cyklicznego wydarzenia kładą nacisk na wielokulturowość - miejsca, w którym kultura polska przeplata się z kuturą żydowską i niemiecką.


Rezydenci:

www.sopotdancetheatre.com 

https://www.facebook.com/tasopot

https://www.facebook.com/stm.baabusmusicalis

https://www.facebook.com/Teatr-Niedu%C5%BCy-101912661296743

https://www.facebook.com/planetluc

 

Kontakt:

Główny Specjalista ds. Administracyjnych Teatru

Roksana Roszyk-Antczak 

 

Teatr, ul. Mamuszki 2, Sopot

tel. +58 555 22 35 (pon. - pt. w godz. 9-15)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.