Adam  Nowak z Akustyk Amigos, Jagoda Jagson i Kacper Fułek | Charytatywny koncert

 Zapraszamy na koncert charytatywny dla autyzmu i Domu Rain Mana 29. listopada 2022 r o godz. 18.00 w Sali Kameralnej PFK w Operze Leśnej w Sopocie. W koncercie udział wezmą Adam Nowak (Raz Dwa Trzy) z Jarosławem Terlińskim (Raz Dwa Trzy), Karimem Martusewiczem (Voo Voo) i Tomaszem Nowakiem, czyli AkUSTYK AMIGOS oraz Jagoda Jagson i Kacper Fułek.

Adam Nowak - gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy. Laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków - m.in. w kategoriach "album roku", "piosenka roku" i "autor roku". W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości. Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Marusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo. Koncerty Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji.

Kacper Fułek, Uczestnik 10 edycji Voice of Poland, pianista, kompozytor, tekściarz, wokalista, inspiruje się muzyką Eltona Johna, Billy Joela i Phila Collinsa. Łączy w swoim stylu różne gatunki muzyczne, takie jak RnB, rock, poezja śpiewana.

Jagoda Jagson
 - wokalistka, pracuje przy spektaklach Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis. Teatr to projekt jej życia. Mówi o sobie: Mam muzykę, mam teatr muzyczny, dzieciaki w teatrze dają mi potężną dawkę energii, pochłaniają oczywiście wiele czasu i wyzwalają ogromne emocje, ale kocham to.

W czasie koncertu odbędzie się się aukcja charytatywna obrazów i grafik trójmiejskich artystów na rzecz budowy Domu dla Osób z Autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/ Czerska.
Charytatywny koncert dla autyzmu odbędzie się 29 listopada, w Giving Tuesday, dniu promowania dobroczynności. Fundacja Dom Rain Mana - organizator Koncertu zaprasza do wspólnego działania, by powstał na wiejskiej farmie w Kwiekach dom dla tych osób z autyzmem, które w codziennym swoim życiu zawsze będą potrzebowały wsparcia.

Adam Nowak w jednym z wywiadów powiedział: Jedyne co mi przychodzi do głowy, to żeby rodzice, których dotyka to doświadczenie, nie bali się zwracać o pomoc. Na świecie jest dużo ludzi, którzy chętnie tej pomocy udzielą i wcale nie muszą być jakimś stałym, znającym się środowiskiem. Potrafimy przekazywać informacje o potrzebujących, organizujemy zbiórki. Trzeba tylko odważyć się poprosić o pomoc, powiedzieć innym, że się jej potrzebuje. Chodzi o to, by nie zostać samemu, bo wtedy często to doświadczenie jest za trudne do udźwignięcia.

 

Zaproszenie na koncert - 70 zł - to cegiełka na budowę Domu Rain Mana w Kwiekach.
Rezerwacje w Fundacji Dom Rain Mana (Sopot): T 606 585 941