BOHDAN ŁAZUKA & CZESŁAW MAJEWSKI
ZA KULISAMI KABARETU
 
12 marca 2023 | godzina 18.00 | sala koncertowa PFK Sopot,
Opera Leśna, ul. Moniuszki 12
 
Bohdan Łazuka i Czesław Majewski - dwaj giganci polskiej estrady, mistrzowie dobrego żartu i ciętej riposty - na jednej scenie w repertuarze, który wszyscy znamy i kochamy. Czeka Was więc niezapomniany wieczór z zabawnymi skeczami, nieznanymi anegdotami zza kulis, monologami i piosenkami kabaretowymi.
12 marca na scenie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, wystąpią wybitne postaci polskiego kabaretu. Główną rolę odegra Bohdan Łazuka - niezwykła osobowość, człowiek legenda, znany i uwielbiany zarówno w świecie filmu, jak i teatru. Wymieniając najważniejsze kreacje aktorskie Łazuki, nie można pominąć tytułów takich jak: „Nie ma róży bez ognia”, „Brunet wieczorową porą”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Piłkarski poker” czy „Nie lubię poniedziałku”.
 
Bohdan Łazuka wystąpi w towarzystwie i przy akompaniamencie Czesława Majewskiego - kompozytora i pianisty znanego szerszej publiczności z programu „Śpiewające Fortepiany” oraz roli „Pana Czesia” z Kabaretu Olgi Lipińskiej.
 
Utwory Bohdana Łazuki znają i śpiewają wszyscy, bo jak tu nie nucić „Miłość złe humory ma”, „Dzisiaj, jutro, zawsze” czy „Dla mnie ty”?! Podczas sopockiego recitalu nie zabraknie tekstów Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Grażyny Orlińskiej, Bułata Okudżawy oraz innych wybitnych twórców.
 

Bohdan Łazuka (ur. 31 października 1938 roku, w Lublinie) - jeden z najpopularniejszych polskich aktorów teatralnych i firmowych, artysta estradowy, wokalista, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer. Pod koniec lat 50. uczył się gry na oboju w Państwowej Szkole Muzycznej w Warszawie, a kilka miesięcy później, rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, gdzie studiował aktorstwo dramatyczne. W 1961 roku ukończył studia aktorskie, występując w spektaklu dyplomowym „Bal na Gnojnej”. Artysta współpracował z wieloma teatrami, m.in. z Teatrem Współczesnym w Warszawie, Syreną, Komedią, Rozmaitości, Kwadratem. Ogromnym sukcesem Bohdana Łazuki okazał się występ na 1. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego artysta otrzymał nagrodę indywidualną za wykonanie utworu „Dzisiaj, jutro, zawsze” oraz dodatkowo wyróżnienie za przeboje „Charleston” i „To było tak”. Debiutem filmowym aktora była rola Kazika w filmie „Zuzanna i chłopcy”. Wystąpił w dziełach takich jak: „Nie ma róży bez ognia”, „Brunet wieczorową porą”, „Jutro premiera”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Poszukiwany, Poszukiwana”,  „Piłkarski poker”, „Nie lubię poniedziałku”, „Małżeństwo z rozsądku”. W 1988 roku artysta zawiesił swoją działalność filmową, by po jedenastu latach powrócić na wielki ekran- w komedii „Chłopaki nie płaczą” w reżyserii Olafa Lubaszenki. Artysta z własnymi recitalami występował na całym świecie, a większość utworów, będących tematami koncertów Bohdana Łazuki pochodzą z płyt „Bohdan, trzymaj się”, „Życzenia dla Pań”, „Nie ma wyjścia panowie” i „Moja 50”. Ostatnia płyta artysty „Nocny Bohdan” ukazała się w 2017 roku, na płycie gościnnie wystąpili: Maciej Maleńczuk, Marek Piekarczyk, Doda, Daniel Olbrychski oraz inni wspaniali artyści.

Czesław Majewski (ur. 14 czerwca 1939 roku, w Łodzi)- utalentowany polski pianista, kompozytor, dyrygent oraz aktor. Największą popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej (odegrał tam rolę pana Czesia) oraz w programach muzycznych „Śpiewające fortepiany” i „Singa Dinga”. Pracował w Radiu Łódź, był kierownikiem muzycznym Estrady Łódzkiej, dyrygentem w warszawskim Teatrze na Targówku, dodatkowo współpracował ze Stołeczną Estradą. W latach 1978-1981 kierownik muzyczny Teatru Komedia w Warszawie, a w latach 1981-1998- Teatru Syrena. Był pianistą Violetty Villas, koncertował z nią m.in. w USA i w Kanadzie. W roku 2011 akompaniował Irenie Santor.

 
Bilety do nabycia stacjonarnie w punktach Sopockiej Organizacji Turystycznej (ul. Dworcowa 4 i Plac Zdrojowy 2) oraz na stronie: bit.ly/BohdanŁazukaCzesławMajewski
W cenie: 45 zł (zniżka na Kartę Sopocką) i 60 zł.

Prosimy pamiętać, że na Kartę Sopocką przysługuje jeden bilet.

Przed wejściem na koncert nastąpi weryfikacja Kart Sopockich.
 
Organizator: Bałtycka Agencja Artystyczna BART