Mela Koteluk Akustycznie, Wojciech Mazolewski: Yugen II, Shata QS oraz – tradycyjnie – orkiestra Rebel Babel Ensemble. Oto pierwsi ogłoszeni artyści, którzy wystąpią ze swoim autorskim repertuarem, a także we wspólnych, unikatowych spotkaniach na tegorocznym Brasswood Fest!
 
Brasswood Fest już na stałe wpisał się wakacyjny kalendarz wydarzeń muzycznych, których nie można przegapić. To jedyna impreza w Polsce, gdzie muzyka brassowa i elektroniczna nie tylko doskonale ze sobą brzmią, ale i świetnie się uzupełniają. Butikowy rozmiar sceny Opery Leśnej LASY pozwala utrzymać klimat imprezy nastrojowej o chilloutowej nucie. Wyjątkowość imprezy dopełnia fakt, że jest to jeden z niewielu festiwali, na których można posłuchać muzyki w jej autentycznym brzmieniu także bez zniekształceń soundsystemów. To także seria kameralnych koncertów znanych artystów w niezwykłym akustycznym anturażu, w połączeniu z naturą, ciekawymi instrumentami, a często także w unikatowych, premierowych duetach. Dodatkowych uroków dodają bliskość sopockiej plaży, klimatyczne aranżacje świetlne, foodtrucki i magiczne leśne otoczenie.
 
Sopocki Brasswood Fest jest podzielony na moduły, które łączą się wspólną kompozycją. Impreza zaczyna się spektakularnym uderzeniem, jakim jest Rebel Babel Brasswood Parade, która przemierza sopockie ulice. Kilkudziesięciu muzyków z różnych orkiestr z instrumentami dętymi zaczyna swój muzyczny marsz na placu Przyjaciół Sopotu, a swój finisz ma pod Operą Leśną. To także jedna z niewielu okazji, by wziąć instrument i zagrać wspólnie z Rebel Babel Ensemble. Pod wieczór rozpoczynają się zaś koncerty, na których usłyszymy m.in.: Shata QS, Wojtka Mazolewskiego z projektem Yugen II oraz Melę Koteluk Akustycznie. Nie zabraknie też energetycznego koncertu galowego pod batutą autora Brasswood Fest – Łukasza L.U.C. Rostkowskiego z orkiestrami Rebel Babel Ensemble i kolejnymi gośćmi, którzy zostaną ogłoszeni wkrótce. Dodatkowe moduły imprezy takie jak wspólna joga, panele dyskusyjne, warsztaty edukacyjne czy wycieczki rowerowe będą ogłaszane przez najbliższe kilka miesięcy.