Koncert Moniuszkowski

15 grudnia 2019, godz. 17.00

Sala Kameralna PFK

 

Pieśni Stanisława Moniuszki ze „Śpiewników domowych”.

 „Śpiewnik domowy” Stanisława Moniuszki to zbiór 12 zeszytów zawierających pieśni – w założeniu kompozytora przeznaczone do powszedniego domowego śpiewania dla każdego, które miały odpowiadać różnym nastrojom.  „Wiersze starałem się wybierać z najlepszych naszych poetów.” – mówił Moniuszko zapowiadając wydanie „Śpiewników domowych”.

To właśnie ze „Śpiewników domowych” znamy tak popularne i lubiane pieśni jak "Prząśniczka”, „Znasz-li ten kraj", "Do Niemna", "Rozmowa", "Trzech budrysów",,"Czaty”,  "Dziad i baba".

Pieśni usłyszymy w interpretacji Tatjany Hempel- Gierlach i Roberta Gierlacha - dwójki wybitnych solistów związanych z Polską Operą Królewską. Część pieśni zabrzmi  w wersji oryginalnej - na głos z towarzyszeniem fortepianu (pianistka- Dagmara Dudzińska), a część w opracowaniu na głos i orkiestrę smyczkową w aranżacjach Kamila Cieślika i Macieja Małeckiego.

Wykonawcy:

Tatjana Hampel- Gierlach |sopran

Robert Gierlach |baryton

Dagmara Dudzińska |fortepian

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Wojciech Rajski | dyrygent

Tadeusz Deszkiewicz |gospodarz wieczoru

 

Bilet normalny - 20 zł, Bilet ulgowy - 10 zł

 sprzedaż elektroniczn

Koncert  dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. 

 https://operalesna.interticket.pl/program/koncert-moniuszkowski-5588/25605