LASY ZIMOWE będą transmitowane na kanale Youtube Opery Leśnej: https://www.youtube.com/user/Operalesnasopot

LASY wracają! W tę zimową aurę i czasy zamrożenia kultury wchodzimy z klimatycznymi propozycjami. Pierwszy koncert już 25 grudnia o godzinie 18.00. Wystąpi Aga Zaryan.

LASY to nasz wielki powód do dumy. Latem – w iście ekspresowym tempie – udało się nam stworzyć wyjątkowe miejsce do słuchania dobrej muzyki i cieszenia się z bycia razem. Działając w rygorach sanitarnych zorganizowaliśmy 25 wydarzeń - koncertów, spotkań i aktywności kierowanej do mieszkańców i turystów. Udział w nich wzięło blisko 4000 osób.

Teraz czas na LASY ZIMOWE. Przygotowaliśmy cztery wydarzenia, z którymi przyjdziemy wprost do Waszych domów. Artystki i artyści, których zabierzemy ze sobą są znani ze swoich umiejętności przekraczania granic i tworzenia świetnej atmosfery. To istotne, bo LASY ZIMOWE będzie można odwiedzić tylko online.

Nasze pierwsze spotkanie odbędzie się 25 grudnia o godzinie 18.00. W Waszych domach pojawi się wówczas Aga Zaryan z koncertem „Christmas Songs”. To jeden z tych momentów, w którym pozornie znane nam wszystkim świąteczne przeboje stają się czymś zupełnie świeżym i intrygującym. Wciąż jednak zachowują w sobie magię, dzięki której Święta są właśnie tym, czym chcemy, aby były. Pozwólcie Pierwszej Damie Polskiego Jazzu przypomnieć Wam o Waszych najlepszych chwilach i złączyć to, co pandemia rozdzieliła.

Ten koncert to także jazzowy majstersztyk i niepowtarzalna okazja na rozkoszowanie się muzyką ponad znanymi nam podziałami. Subtelne i przemyślane aranżacje autorstwa Michała Tokaja oraz wytrawna gra European Jazz Sextet przypomną dokonania najwybitniejszych twórców gatunku.

European Jazz Sextet zagra w składzie:

Michał Tokaj - fortepian
Michał Barański - kontrabas
Łukasz Żyta - perkusja
Grzegorz Nagórski - puzon
Robert Majewski - trąbka
Marcin Kaletka - saksofon

Szczegółowe informacje o kolejnych koncertach znajdziecie na stronie internetowej BARTu i w naszych social mediach.

 

LASY ONLINE zostały sfinansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i Miasta Sopotu.