LASY ZIMOWE zapraszają na Sylwestra z Zespołem Cieśni i Tańca.
O 22.00 na kanale YouTube Opery Leśnej rozpoczniemy transmisję koncertu wypełnionego mixem najlepszych utworów do tańca w aranżacjach autorstwa Olo Walickiego.
---
To już druga – po świątecznym koncercie Agi Zaryan – odsłona naszej sceny LASY ZIMOWE. Sylwester z Zespołem Cieśni i Tańca – wieńczący ten niezwyczajny rok – będzie wytchnieniem i okazją do wspaniałej zabawy w Waszych domach.
Występ podzielony będzie na trzy bloki tematyczno-muzyczne: zaczniemy od retro szlagierów i pieśni z lat 50-tych i 60-tych, które pamiętają najstarsi słuchacze, następnie przejdziemy do przebojów z lat 70-tych i 80-tych nawiązujących do najsłynniejszych festiwali epoki PRL, jak Sopot Festival i Festiwal w Opolu, a zakończymy największymi światowymi hitami lat 90-tych, czyli czasów grunge'u i alternatywnego rocka.
Zespół Cieśni i Tańca to kolektyw przyjaciół i doświadczonych muzyków, którzy na przestrzeni lat spotykają się na scenie, by grać muzykę taneczną w ambitnych aranżacjach i wysokiej klasy wykonaniu. ZCiT powstał w 2010 roku z inicjatywy Ola Walickiego. Więcej informacji poniżej.
---
Koncert będzie można obejrzeć na kanale YouTube Opery Leśnej (https://www.youtube.com/Operalesnasopot) 31 grudnia 2020 od godziny 22.00 do północy.
---
LASY to nasz wielki powód do dumy, który został nagrodzony „Sopocką Perłą 2020” za organizację najlepszego sopockiego wydarzenia sezonu! Na terenie Opery Leśnej w Sopocie, stworzyliśmy wyjątkowe miejsce do słuchania dobrej muzyki i cieszenia się z bycia razem. Działając w rygorach sanitarnych zorganizowaliśmy 25 wydarzeń - koncertów, spotkań i aktywności kierowanej do mieszkańców i turystów. Udział w nich wzięło blisko 4000 osób. Teraz czas na LASY ZIMOWE, które mamy nadzieję okażą się interesującą propozycją na długie zimowe wieczory dla wszystkich miłośników muzyki.
LASY ZIMOWE są możliwe dzięki finansowaniu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
----
INFORMACJE O ZESPOLE CIEŚNI I TAŃCA
Koncerty Zespołu Cieśni i Tańca nawiązują do pięknej polskiej tradycji miejskich potańcówek międzypokoleniowych: muzycy sięgają do utworów z ery swingu, wspominają polskie pieśni socrealistyczne z lat pięćdziesiątych w aranżacji na jazzowe combo oraz flirtują z muzyczną esencją polskości, gdzie przeboje minionych lat osadzone są w aurze automatów perkusyjnych i discopolowych brzmień klawiszy.
 
Skład Zespołu Cieśni i Tańca:
Marsija Loco – śpiew
Michał „Bunio” Skrok – śpiew, gitara elektryczna
Kamil Pater – gitara
Tomasz Ziętek – trąbka, klawisze
Olo Walicki – kontrabas, gitara basowa, śpiew
Kuba Staruszkiewicz – perkusja
O twórcach Zespołu Cieśni i Tańca:
Olo Walicki - kontrabasista i kompozytor muzyki teatralnej oraz filmowej, założyciel m.in. zespołu Olo Walicki Kaszebe i Kaszebe 2, ostatnio najwięcej gra z perkusistą Jackiem Prościńskim w autorskim duecie LLovage.
Marsija Loco - wokalistka zespołu Loco Star występująca w licznych projektach muzycznych i artystycznych.
Michał „Bunio" Skrok - wokalista występujący obecnie w składzie z Nosowską, wcześniej współtworzący zespół Dick4Dick.
Kamil Pater - gitarzysta, kompozytor muzyki teatralnej, występujący obecnie z Marią Peszek.
Tomasz Ziętek - współtwórca zespołu Loco Star oraz trębacz i klawiszowiec znany m.in. z zespołu Zbigniewa Wodeckiego i występujący ostatnio z Kortezem.
Kuba Staruszkiewicz - perkusista stanowiący trzon zespołów Marii Peszek i Natalii Przybysz, znany też ze współpracy ze Smolikiem i Kev Foxem.