Koniec jest bliski, więc taki koncert to rarytas. SYNY - ulubiony zespół fanów rapowej alternatywy ogłosił rozstanie. Zanim jednak Piernikowski i 1988 rozejdą się na dobre, czeka nas jeszcze ostatnia trasa koncertowa.

I to niezwykle mocnym - przecież w Trójmieście się wszystko zaczęło. Pierwsza płyta Synów została wydana przez Latarnia Records - niezależną trójmiejską wytwórnię muzyczną. Należy się spodziewać nostalgicznego Primeshit quality. 

 

Informacje praktyczne:

Sprzedaż biletów dostępna online na https://lasy.interticket.pl/ oraz stacjonarnie w Kasie Opery Leśnej (Sopot, Moniuszki 12) otwartej codziennie w godzinach 10.00-18.00.

Mamy specjalną pulę biletów w cenie 40 zł, kto pierwszy, ten lepszy! Standardowa cena biletu: 60 zł.

Otwarcie bram: 19.00

Po zakończeniu koncertu SYNY wstęp wolny. 

 

“SYNY to rap dla tych, którym ulewa się przy słuchaniu szowinistycznych nawijek i gangsterskich przechwałek Oskara z Pro8l3mu, czy salonowych, powierzchownych wersów Taco Hemingwaya” - twierdzi Bartosz Nowicki, autor bloga „Raz uchem/raz okiem”. 

SYNY to świeżość – to jeden z najbardziej nieoczywistych polskich projektów hip-hopowych. Powstał dzięki współpracy rapera PIERNIKOWSKIEGO i producenta 1988. Mają na swoim koncie dwie płyty - „Orient” z 2015 roku i „Sen” z 2018 roku. W przerwach pomiędzy wspólnymi płytami obaj zajmowali się solowymi wydawnictwami. 

PIERNIKOWSKI (Robert) - producent, wokalista, autor tekstów i kompozytor. Autor solowych krążków „Się żegnaj” i „No Fun”. Jego twórczość rozciąga się od synostwa, przez działalność solową aż po kompozycje teatralne. Primeshit quality. Album „No Fun” został uznany (m.in. przez Gazetę Wyborczą) za jedną z najlepszych płyt 2018 roku. 

1988, czyli Przemysław Jankowiak - muzyk, producent, kompozytor i artysta wizualny. Solo wydał „Grudę” i “Ring The Alarm”. W swoim ostatnim projekcie - W/88 - nagrał album z Włodim. Ma intensywny styl - nie stroni od basu i przeplata go dubem, ambientem, jungle, kulturą sound systemową i hiphopem - wszystko osadzone w charakterystycznym brzmieniu z 1988 roku. Pracował z czołowymi artystami hiphopowej, jak i alternatywnej sceny polskiej, takimi jak Lotto, Pezet, Rosalie., Włodi, Jetlagz, Brodka.

 

LASY

to więcej niż las.

To scena, bar, muzyka i doświadczenie bycia razem stworzone przez zespół Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.

LASY napędza Sopot udzielając wsparcia finansowego i tworząc dobrą atmosferę do działania.

Patron medialny LASÓW: Prestiż Magazyn Trójmiejski