Sopocki Teatr Tańca i Polska Sieć Tańca zaprasza na spektakl łączony „REAL LOVE / Lullaby for the Restless"

REAL LOVE to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość? Być może jest nią uczucie jakim darzy matka swoje dziecko. Jak czuje się kobieta będąc matką? Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera? Miłość i śmierć, to dwa wątki, które pojawiają się ustawicznie w spektaklu „Real Love” i oddziaływają na siebie w każdej chwili. Bycie matką i bycie blisko śmierci. „Real Love” to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki...
UWAGA: W spektaklu użyte jest światło stroboskopowe oraz występuje częściowa nagość.

REAL LOVE
Teatr Tańca ZAWIROWANIA chor. Daniel Abreu
Choreografia: Daniel Abreu
Obsada: Ilona Gumowska, Elwira Piorun/Karolina Kroczak, Izabela Prokopek
Reżyseria świateł: Witold Kaczkowski
Obsługa techniczna: Piotr Asser
Kierowniczka prób: Karolina Kroczak

LULLABY FOR THE RESTLESS
‘Lullaby for the Restless’ to podróż wątpiącego umysłu, myśli zakłócającej spokój. Tutaj, pomiędzy snem a rzeczywistością, czas płynie inaczej. Brutalna fizyczność spotyka się tu z delikatnością oddając emocje, konflikty, wątpliwości oczekiwania i marzenia które okupują przestrzeń z tyłu głowy.

Choreografia, taniec: Aleksandra Krajewska
Mentorzy - Alleyne Dance: Kristina and Sadé Alleyne

Muzyka: 'Ambush' by Tomi Balogh, 'Attack/Transition' by alva noto + Ryuichi Sakamoto + with Ensemble Modern 'Du bist nicht einer von uns (2014)' by Hassan Zanjirani Farahani

 

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Sieć wspiera mobilność wybranych produkcji tanecznych, promuje artystów oraz jest platformą do wypracowywania dobrych praktyk w profesjonalnym środowisku. Znacznie przyczynia się do tworzenia warunków i struktur, które wpływają na cyrkulację tańca w Polsce oraz wpływa na integrację środowiska poprzez wymianę różnych estetyk.
www.pst.info.pl

 

MIEJSCE WYDARZENIA

Spektakle w Sopocie odbywają się w budynku Teatru Atelier, Aleja Mamuszki 2 (wejście przez Klub Atelier) o godzinie 19.00 (oprócz spektaklu „FearLess” Gosi Mielech, który odbędzie się o 19.30)

Bilety do zakupu tylko online na stronie www.interticket.pl

Prosimy o przybycie w maseczkach przed godziną 19.00 z wydrukowanymi i podpisanymi oświadczeniami co do stanu zdrowia (oświadczenie będzie dołączane do biletu).

 

 

 

 

 

 

 

 

REPERTUAR SOPOCKIEGO TEATRU TAŃCA

Zapraszamy również na inne wydarzenia Sopockiego Teatru Tańca

13 listopada 2021 | „TAB’ Nowy początek” Sopocki Teatr Tańca w ramach Polskiej Sieci Tańca, Warszawa, 19.00

26 listopada 2021 | „REAL LOVE” i „Lullaby fot the Restless” Teatr Tańca ZAWIROWANIA w ramach Polskiej Sieci Tańca, Sopot, 19.00

27 listopada 2021 | „FearLess” Gosia Mielech w ramach Polskiej Sieci Tańca Sopot, 19.30

4 grudnia 2021 | „manRay. Barbarzyńca” PREMIERA! Sopocki Teatr Tańca, Sopot 19.00

5 grudni 2021 | „manRay. Barbarzyńca” PREMIERA! Sopocki Teatr Tańca, Sopot 19.00