Sopocki Teatr Tańca zaprasza na premierę spektaklu „manRAY. Barbarzyńca"

Wizualno – muzyczny awangardowy poemat według pomysłu Jacentego Krawczyka, to kontynuacja jego fascynacji twórczością wybitnych twórców XX  wieku.  Tym razem bohaterem i punktem odniesienia rozważań Krawczyka będzie urodzony w 1890 roku w Filadelfii  Emmanuel Radnitzky pracujący pod pseudonimem Man Ray.  Był on nie tylko fotografem, ale również malarzem, twórcą fotogramów i reżyserem filmowym. Zdjęcia Raya powstawały w jego studio jako efekt długotrwałej pracy z przedmiotem lub modelką oraz niekonwencjonalnego pomysłu, podobnie jak surrealistyczne obrazy.  Większość swojego życia spędził w Paryżu, gdzie zmarł w 1976 roku. Na swoim nagrobku polecił wyryć: „Nie zainteresowany, ale nie obojętny”.

Spektakl Sopockiego Teatru Tańca będzie swobodną interpretacją dzieł Man Ray'a, w stylu avangard performance video art, gdzie aktorzy-tancerze wcielą się według własnej autorskiej interpretacji w postaci z eksperymentalnych surrealistycznych filmów i obrazów Man Ray'a, Sopoccy artyście skonstruują abstrakcyjne obrazy, przesiąknięte zmysłową atmosferą i magicznymi formami, w których ciało zyskiwać będzie naprzemiennie ludzkie i zdehumanizowane kształty.  Ważną rolę odegra wideo-art – powstaną wizualne obraz wyświetlane na niekonwencjonalnych przedmiotach - ekranach, a całość dopełni starannie wyreżyserowane światło i muzyka z pogranicza neoklasyki, opery i minimalizmu. 

 

manRAY. Barbarzyńca

Sopocki Teatr Tańca

Koncept - inspirowany twórczością Man Ray'a – Jacek Krawczyk

Performance – Joanna Czajkowska, Aleksandra Foltman, Asia Nadrowska, Jacek Krawczyk

Muzyka – Mariusz Noskowiak

Wizualizacja – Katarzyna Turowska

Światło – Matt Gie

Scenografia – Jacenty Krawczyk

 

MIEJSCE WYDARZENIA

Spektakle w Sopocie odbywają się w budynku Teatru Atelier, Aleja Mamuszki 2 (wejście przez Klub Atelier) o godzinie 19.00 (oprócz spektaklu „FearLess” Gosi Mielech, który odbędzie się o 19.30)

Bilety do zakupu tylko online na stronie www.interticket.pl

Prosimy o przybycie w maseczkach przed godziną 19.00 z wydrukowanymi i podpisanymi oświadczeniami co do stanu zdrowia (oświadczenie będzie dołączane do biletu).

 

 

 

 

 

 

 

 

REPERTUAR SOPOCKIEGO TEATRU TAŃCA

Zapraszamy również na inne wydarzenia Sopockiego Teatru Tańca

13 listopada 2021 | „TAB’ Nowy początek” Sopocki Teatr Tańca w ramach Polskiej Sieci Tańca, Warszawa, 19.00

26 listopada 2021 | „REAL LOVE” i „Lullaby fot the Restless” Teatr Tańca ZAWIROWANIA w ramach Polskiej Sieci Tańca, Sopot, 19.00

27 listopada 2021 | „FearLess” Gosia Mielech w ramach Polskiej Sieci Tańca Sopot, 19.30

4 grudnia 2021 | „manRay. Barbarzyńca” PREMIERA! Sopocki Teatr Tańca, Sopot 19.00

5 grudni 2021 | „manRay. Barbarzyńca” PREMIERA! Sopocki Teatr Tańca, Sopot 19.00