Zapraszamy na Konserwatoria Teatralne Teatru Korkoro w każdy wtorek w godzinach 19:00-22:00

To część projektu realizowanego w ramach projektu "Getting Unstuck" finansowanego z  programu "Kreatywna Europa".
Projekt ma na celu opracowanie teatralnej metodyki pracy pedagogicznej z migrantami i uchodźcami przebywającymi do europy.

W trakcie cotygodniowych przygotowywany jest spektakl w oparciu o założenia pedagogiczne. Premiera ma mieć miejsce w maju przyszłego roku.

Projekt realizowany jest symultanicznie w czterech współpracujących instytucjach w europie.
COMEDIA Theater Köln -Niemcy,
LA RENAISSANCE Theatre Mondeville – Francja,
TURKU UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES Turku – Finlandia,
INNOCAMP PL - Gdańsk i Teatr Korkoro.

Stosujemy autorskie metody nauczania, wynikające z poszukiwań Teatru Korkoro oraz techniki warsztatowe osiągnięte podczas pracy nad spektaklami.
Dzięki zajęciom, uczestnicy będą odkrywają nowe możliwości własnego ciała, dotrzeć do osobistego języka komunikacji pozawerbalnej, poszerzyć samoświadomość sceniczną. Całość treningu jest przemyślana jako proces powiększania percepcji, zachowania permanentnej przytomności oraz zwiększenia wrażliwości wszystkich zmysłów na bodźce. Będziemy rozwijać, jako aktorzy, nasze instynkty, reakcje i odruchy.

Aktor na scenie winien odgrywać "partyturę sceniczną", bazując na konkretnych zdolnościach wykonywanego przez siebie rzemiosła. Wierzymy, że praca aktora wymaga wysiłku i uporu, który należy podejmować. Ową determinację można porównać do wytrwałość, z jaką słuchacze konserwatoriów muzycznych realizują stawiane przed nimi zadania.
Treningi mają charakter trzygodzinnej intensywnej pracy okołoteatralnej.

Zajęcia skierowane są do aktorów, tancerzy, artystów i amatorów pasjonatów, mocno zdeterminowanych do praktycznej pracy aktorskiej oraz innych działań scenicznych. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, polskim lub poza słowami.

Nadzór artystyczny:
Krzysztof Dziwny Gojtowski - założyciel i lider Teatru Korkoro, innowator społeczny. Przez lata współpracował z teatrami rytualistycznymi i antropologicznymi takimi jak Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" czy norweski teatr uliczny "Stella Pollaris".
Zrealizował szereg spektakli i widowisk ulicznych m.in parada płaczek Szekspir400, przywitanie brytyjskiej pary książęcej w Gdańsku, seria spektakli podczas Nocy Muzeów w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim czy nagradzany spektakl "Hipergenitalia Witkacego".
Nominowany do "Osobowości Roku 2018" w kategorii kultura, kapituły Dziennika Bałtyckiego.
Twórca i realizator koncepcji pracy z wolnością wewnętrzną. Radosny, uśmiechnięty człowiek.