Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Sopotu powraca Gala Wolontariatu. Święto Wolontariuszy i Wolontariuszek odbędzie się we wtorek 14 grudnia br. o godzinie 17:00 w Teatrze Atelier i w Klubie Atelier w Sopocie (Al. Mamuszki 2).

Gala Wolontariatu to szczególny moment w roku, gdy możemy spotkać się i podziękować osobom, które angażują się na rzecz Sopotu i jego mieszkańców.

Głównym punktem sopockiego święta będzie rozstrzygnięcie Konkursu „Wolontariat. Aktywni w Sopocie 2021". Spośród 44 nominowanych poznamy Laureatów w kategoriach konkursowych:    

  • Sopocki Wolontariusz/ka Roku 2021 (kategoria indywidualna)
  • Sopoccy Wolontariusze Roku 2021 (kategoria grupowa)
  • Sopocki/a Koordynator/ka Wolontariatu Roku 2021

Podczas wydarzenia dowiemy się także komu Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych przyznała tytuł Sopockiej Organizacji Pozarządowej Roku 2021, w ramach konkursu ustanowionego w jubileusz 120-lecia nadania Sopotowi praw miejskich. 

Świąteczny nastrój wtorkowego wieczoru uświetni występ Trio Voilà. Obecnych z pewnością zaskoczą znane utwory muzyki rozrywkowej w klasycznej aranżacji.

Po koncercie, w nieformalnej atmosferze w Klubie Atelier odbędzie się bankiet integracyjny - czas na rozmowy i dzielenie się doświadczeniami aktywności wolontaryjnej. W przestrzeni Klubu znajdzie się także wystawa zdjęć "Wolontariat w Sopocie. Różne oblicza wolontariatu w pandemii".

Gala Sopockiego Wolontariatu planowo będzie transmitowana online. 

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne wymagana jest rejestracja i złożenie Organizatorowi „Oświadczenia o stanie zdrowia i świadomości ryzyka”.

Potwierdzenia udziału w Gali należy zgłaszać do 10 grudnia br. pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie: 58 341 83 52 / 729 863 777 lub osobiście: SOPOCKIE CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I WOLONTARIATU przy Stowarzyszeniu Na Drodze Ekspresji (ul. Marynarzy 4, pokój nr 3)

ORGANIZATORZY WYDARZENIA:

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Na Drodze Ekspresji
Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis

 

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych
Urząd Miasta Sopotu
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie
Dom Pomocy Społecznej w Sopocie
Teatr Atelier
Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Klub Atelier