11 września w Operze Leśnej zagrają NOSOWSKA, DARIA ZAWIAŁOW, KAŚKA SOCHACKA, MIUOSH, KEV FOX, LABORATORIUM PIEŚNI oraz POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT.

 
Koncert finałowy z okazji 120. URODZIN SOPOTU to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, podczas którego czołowi polscy artyści wystąpią zarówno w repertuarze własnym jak i tym wybranym z myślą o nich przez Dyrektora Artystycznego koncertu, SMOLIKA.
 
Koncert, mimo jak najbardziej współczesnego charakteru, będzie również podróżą sentymentalną po największych hitach, które wybrzmiewały podczas sopockich festiwali.
Orkiestracje, do wybranych przebojów polskiej piosenki w nowych aranżacjach SMOLIKA, przygotowuje Jan Stokłosa. Nie zabraknie więc niespodzianek, nieoczywistych połączeń scenicznych, duetów i eksperymentów muzycznych.

Publiczność usłyszy również Fantazję dla Sopotu, utwór skomponowany przez znakomitego polskiego kompozytora, Jana A.P. Kaczmarka z okazji 120. urodzin Miasta. Utwór wykona Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego. Warto tu być, zapraszamy serdecznie!
 
BILETY
Bilety na koncert Urodziny Sopotu można nabyć elektronicznie. Istnieje kilka kategorii cenowych: 110 zł, 130 zł, 150 zł i 170 złotych. Organizatorzy przygotowali specjalną, ograniczoną pulę biletów dla Sopocian, które można nabyć na Kartę Sopocką w cenie 69 zł i 25 zł. Warto pamiętać, że na Kartę Sopocką przysługuje jeden bilet. Przed wejściem na koncert nastąpi weryfikacja Kart Sopockich.
 
Osoby z niepełnosprawnością planujące zakup biletu na koncert finałowy proszone są o kontakt bezpośredni z Biurem Obsługi Widza pod numerem telefonu: 58 555 84 07 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. UWAGA! Biuro Obsługi Widza czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.
 
Organizatorzy: Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Partnerzy: Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Marszałek Województwa Pomorskiego, Kayax, Bawaria Motors Gdańsk- Dealer BMW
Patroni medialni: Radio 357, Wyborcza Trójmiasto, trojmiasto.pl, TVN